ראשי

מרוצי האופניים הגדולים בעולם

סיכום קטע 7

קטע ,7 מה ראינו, קטע 8 – מגיעים להרים, ועוד קצת

LUCA ZENNARO/EPA

 

בסוף זה היה נאסר בוהני הצרפתי – עם כפולה כבר – שעבר את הקו ראשון, מקדים בסנטימטרים בודדים את ג'יאקומו ניזולו האיטלקי של סקיי, ולוקה מזגק הסלובני של גי'אנט שימאנו; אבל קצת לפני כן זה היה משהו אחר:
קבוצת בריחה שמנתה חמישה רוכבים יצאה לדרך בתחילת הקטע, ורכבה לאורך כמעט כל הקטע (211 ק"מ) ברשות עצמה, לבד, ובה רכבו מספר רוכבים 'בלתי מאיימים', בעלי צרכים מגוונים: רובינסון שלאפוּד מקולומביה, נת'ן האס מגארמין, ווינר אנאקונה מלאמפרה, ביורן טוּרוֹ מיורופקאר, וניקולא בוהם מברידאני.
'כל המאמצים, והסבל, והתקוות, והדימויים – שהלכו ונרקמו מבלי דעת - והשאיפות, ומחשבות סרק (שהפריעו), והחלומות...'.
הדבוקה הבליעה לחיכה,באחת, מבלי משים, את הבורחים, ושעטה לה הלאה, לכיוון קו הסיום שהתקרב.
יום בו הדבוקה התקשקשה לה בנעימות בדרכים, מהרהרת בגורלה המר מימים קודמים שנדמה היה שמשתפר בעבורה, עוברת בגב עיר האפיפיורים, וממשיכה ומתנועעת לכיוון צפון, השתנה פתאום עת היא לפתע 'מצאה' שאזל זמנה והיא מאחרת לפגישה. אותו 'איחור', שהתגלה שהוא מטריד מאוד חלק מהקבוצות – קבוצות המאיצים – פגישתם הבאה של אלו קבועה ליום שלישי הקרוב, וימיהם – ימי המאיץ - פוחתים - גרם להן לשנס רגליהן הטריות ולהגביר מהירות עד בלי די, ולהספיק בסופו של יום להגיע ולא לאחר.

קטע 8, ****, 179 קמ', Foligno-Montecopiolo
הגי'רו פוגש את ההרים הגבוהים. המארגנים מוסיפים ביום התחרויות השמיני של הג'ירו אלמנט נוסף: קטגוריה ראשונה. שני טיפוסים כאלה יופיעו בקטע השמיני, ופסגתו של האחרון במונטקופיולו, שקצת לפניה הוסיפו המארגנים טיפוס נוסף בקטגוריה שנייה, תפגיש את הרוכבים גם עם הקו.
השאלה הראשונה הנשאלת - השאלה המרכזית, כזו שהתשובה לה היא די פשוטה - היא מתי יתחילו ההתקפות – האם בטיפוס הראשון לקרפניה, או שכולם ימשיכו ויחכו לסוף – לטיפוס למונטקופיולו (כמובן שימשיכו לחכות, עם כול הכבוד אנו ב – 2014 ולא בשנות השבעים, ומרקו פנטני מזמן לא איתנו).
הטיפוס לקרפניה מתחיל בעדינות עם 2 ק"מ ראשונים בממוצע של ~ 3%, אך הוא רק מבוא להמשך שישמור על ממוצע של ~ 10% עד לפסגה. זוהי מקפצה טובה לקבוצת בריחה שתנסה לצאת לדרכה לקראת החלק השני של הטיפוס, אך לא תטריד באמת – הדרך עוד ארוכה. לאחר הפסגה בקרפניה הרוכבים ירדו לכיוון התחלת הטיפוס האחרון, הכפול, למונטקופיולו - ירידה טכנית מסובכת שתאפשר לבורחים להרוויח עוד משהו. הטיפוס הבא הוא בקטגוריה שניה – טיפוס של 9 קמ' בממוצע של ~ 7% , עם רמפה חדה של 500 מ' בקילומטר השביעי, שעלולה לבשר על ניסיונות ההתקפה הראשונות של המתמודדים הבכירים ושאר מטפסים. לאחר הפסגה בוילאג'יו דל לאגו ירידה קצרה של 3 קמ, לא טכנית מידי, שתוביל לתחילת הטיפוס המסכם של היום למונטקופיולו. הטיפוס בן 6.5 קמ', טיפוס בעל שלל שיפויים משתנים, שיהוו כר פורה להתקפות, מסתיים בראמפה חדה בת 450 מ' בשיפוע של 13%.
כמו תמיד הקלישאה – 'אולי לא נדע מי ינצח את הג'ירו אך נדע מי לא' – תופס גם כאן- אך הג'ירו, אין ספק שיצא לדרך החתחתים ההררית היום.

 


פתלתלות המדרון העולה ופתלתלות המדרון היורד - הטיפוס הראשון לקרפניה ומה שאחריוהזמן של אוראן הגיע!


 


הקילומטר האחרון למונטקופיולו

 

Monte Carpegna – רוב החמישה האחרונים הם בין 9 ל-11%

 

מזג האוויר ושידורים
מזג האוויר צפוי להיות היום נעים לרכיבה, ללא גשם, באיזור הסיום במונטקופיולו. השידורים החיים של יורו ספורט עוברים היום לאיטליה קצת יוצר מוקדם מהרגיל – 15.00, אך כדי שלא לפספס את החלק האחרון עם הטיפוסים שיתחיל ב~16.00

 

עוד קצת'חולצה ורודה על הסיפון'


סמי סנצ'ז מספר מה עבר עליו ב'טבח' בקטע 6:I got through. I was one of the lucky ones. There’s nothing broken. I could get up quickly, saw my bike was all right and I went on. My radio was still working, and then in those circumstances you’re all talking, asking questions and answering, all 19 to the dozen - ‘who’s fallen? who’s ahead? who’s behind? Cadel’s ahead? ok, ok, keep going, keep going, watch out at the entrance to Cassino, it [the road surface] is bad, stay focused, the road’s still slippery’ - then I just kept going.

 

נזילות צבע ב'בית המטפסים' ביורשייר

 

גדי שניצר


רוב הזמן עוקב וכותב (ורוכב), ובייחוד מנסה לפענח את כול הקשור ברכיבה ובמירוצי אופניים.
מפרסם גם את הבלוג La côte de la roche-aux-faucon rocheauxfaucons.blogspot.co.il

 

גדי שניצר בטוויטר